Що таке тур вихідного дня?
Більшість починає своє перше знайомство з Європою з турів до країн сусідів: Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини. Тому, ідеальним варіантом, на мій погляд, залишається тур вихідного дня, під час якого, за один раз, можна побачити такі міста як Краків, Прага, Будапешт, Відень.
Основні переваги:
- це зручно – не потрібно брати відпустку,
- це комфортно - з власного досвіду можу сказати, що довгі подорожі з насиченою програмою виснажують, а зміна декорацій на 2-4 дні «те, що лікар прописав»,
- це доступно і цікаво – за 4 дні можна побачити 4 країни.
Важливі моменти:
- Варто звертати увагу на відсутність або наявність нічних переїздів у турі.
- Готелі рівня 3* туристичного класу - скромно і чисто. Задовільний рівень для того, щоб прийняти душ і виспатись. Не очікуйте від готелів у турах вихідного дня чогось надзвичайного. На території Польщі і Чехії готельна база краща, Угорщина – скромніше.
- Приготуйтесь рано вставати. Збір групи щодня переважно 8.00-8.30 ранку.
- Вдягайте зручне взуття, адже старі частини міста часто викладені бруківкою.
- Варто з’ясувати кількість екскурсій які входять у вартість туру і вартість екскурсій, які оплачуються додатково за бажанням (так званих факультативів).
- Врахуйте, що більшість турів вихідного дня переважно виїжджають у п’ятницю і повертаються в понеділок.
Вибір і варіації маршрутів збільшується з кожним роком, оскільки тури вхідного дня стають більш популярними.
Якщо ж Ви хочете побачити все по-трохи за один вікенд, при цьому уникнувши нічних переїздів в автобусі, рекомендую тур вихідного дня з маршрутом: Краків - Прага - Відень - Будапешт - Мішкольц-Тапольце. Тут Ви зможете і по Кракову погуляти, і в Празі випити пива, і в Скарбницю Габсбургів у Відні потрапити, і з Будапештом ознайомитись, а під кінець навіть «релакснути» і поплавати в романтичній атмосфері…але про все по порядку:
День 1
Виїзд зі Львова о 8 ранку. В Краків ми попали близько 16.00. В центрі міста розпочинається пішохідна екскурсія (2 години), під час якої Вас ознайомлять з старою частиною міста. Стандартний маршрут це Барбакан, Флоріанські ворота, торгові ряди Сукенніце, Собор Святої Діви Марії і звичайно ж Королівський замок з усипальницею королів у Кафедральному соборі. Потім у Вас буде приблизно 1-2 години вільного часу. Тим хто бував у Кракові неодноразово, раджу просто погуляти самостійно і насолодитись атмосферою міста, також можна піти на шопінг, або просто спробувати національну кухню.
Якщо Вас цікавлять магазини поблизу є Торговий центр «GALERIA KRAKOWSKA», який знаходиться у пішій доступності від старого центру міста, поруч з центральним залізничним вокзалом.
Цікаві ідеї для тих, хто буде гуляти самостійно:
- Підніміться на Вавельський замок, щоб зробити гарні фото. Вавель - символ Кракова. Вхід вільний, а панорама з високого берега Вісли дуже гарна. Любителів музеїв і історії можуть зацікавити експозиції замку: тронний зал, експозиція зброї і покої з скарбницею. Вхід в «палати» платний, орієнтовно 25 злотих.
- Прогуляйтесь по кварталу Казімєж. Тут особлива атмосфера, оскільки раніше цей квартал був окремим містечком польських євреїв. Варто також відвідати синагогу Темпель.
- Спустіться в підземелля. Якщо підійти до торгових рядів «Сукенніце» зможете побачити вхід в підземний ринок. Вхід платний, орієнтовно 20 злотих. Оригінально і цікаво.
- Ягелонський ботанічний сад в східній частині старого міста. Тут багато гарних, рідкісних і цвітучих рослин з п’янким запахом. Вхід 7 злотих.
- Зовсім інший Краків Ви побачите, якщо перетнете Віслу по пішохідному мосту Laetusa Bernatka. Маловідомий туристам район Подгуже, має власну площу Ринок і мальовничі парки.
- Випийте пива у Королівській пивоварні “CK BROWAR” (знаходиться в старовинній будівлі, що біля театру Bagatela) Пивоварня цікава колекцією старовинних пивних келихів. Подача пива також відрізняється оригінальністю. Вам не доведеться чекати офіціанта, адже в столах встановлені трубки з яких і розливається пиво.
Що варто спробувати з польської кухні?
- Фляки – смажений рубець з відварними овочами.
- Гее – гуска з яблуками.
- Бігос – страва з м’яса та квашеної капусти.
- Журек – сметанний суп, так званий «суп вчорашнього дня». Вважають, що цей суп добре допомагає відновити роботу шлунково-кишечного тракту. Як на мене страва специфічна бо багато намішано - яйце, копчена ковбаса і багато всякого різного, але спробувати варто.
- Кекс Мазурек та десерт Макувки.
Які сувеніри варто придбати в Польщі?
- Пташки-свистульки їх продають на кожному кроці.
- Срібні ложки виконані в польському стилі під старовину.
- Фігурки дракона, адже Вавельський дракон – це символ Польщі.
- Дерев’яні іграшки: фігурки ангелів, а також різні ялинкові прикраси.
Ввечері автобус забрав групу на паркінгу під Вавельським замком.
Переїзд у Чехію в місто Оломоуц зайняв 2,5 години. Ночівля у готелі Ibis Olomouc Hotel.
День 2
Сніданок. Виселення із готелю. Переїзд до Праги зайняв 2,5 години.
Оглядова екскурсія по Празі триває до 2 годин. Як сказала екскурсовод цього мало, щоб познайомитись, але можна привітатись. За цей час ми встигли пройтись дорогою королів від Порохової вежі, побувати на Старомєстській площі (це головна історична площа Праги) на якій знаходяться славнозвісні Празькі куранти. Єдиний діючий астрономічний годинник епохи середньовіччя у світі. Показників у нього дуже багато: різний час, фази місяця, час сходу і заходу сонця, день, місяць, а також церковні свята… а головне «вистава». Зі зміною кожної години, заводиться механізм і куранти оживають, фігурки починають рухатись. І хоча на площі зазвичай шумно, з початком дійства всі стихають… особливо в момент коли фігурка смерті дзвонить в маленький золотий дзвіночок.
Екскурсія закінчилась на Карловому мості. Карлів міст в епоху середньовіччя мав стратегічне значення, а зараз – це візитівка Чехії адже бажання загадані саме тут збуваються.
Вільний час у Празі. Тут варіантів безліч і на будь-який смак.
Прихильники організованих екскурсій факультативно можуть відвідати:
- «Королівські Градчани» - це історичний район Праги, який зберіг шарм королівської епохи. Палаци, парки, костели, монастирі складаються в архітектурний ансамбль розкоші. Саме тому його називають «місто в місті».
- «Прогулянка на кораблику» - двогодинна прогулянка по річці Влтава. Тут можна не тільки відпочити і помилуватись містом з незвичного ракурсу, а й поїсти...ситно! Оскільки у вартість екскурсії входить «шведський стіл».
- «Легенди Праги» - оскільки програма вечірня, то я зупинилась на ній і недарма, бо обожнюю такого типу екскурсії, правда багато залежить від екскурсовода. Маршрут стандартний, іноді нестандартний, та замість дат, фактів і інших мудрих речей розповідають легенди, страшні історії, «недофакти», історії кохання… якщо коротко, байки для приїжджих. І гуляєш містом ніби тим самим, що й зранку, а воно вже інше.
Що зробити і побачити самостійно:
- В торгових рядах біля площі купити «святих черешень» (святих, тому що земні такими смачними не бувають) і неспішно прогулятись старим містом в їхній компанії, доти поки вони не закінчаться… Цінність моменту описати важко, це можна лише відчути, тому «just do it».
- Знамените єврейське кладовище у Єврейському кварталі.
- Найбільший в Європі музей Lego буде цікавий дітям і дорослим дітям.
- Чорний театр, ще його називають театр тіней. Невербальні художні постановки за допомогою світлових ефектів, музики і рухів… завдяки оптичному ефекту предмети оживають і взаємодіють з акторами… така от магія.
- Музей Секс машин – займає будівлю в 3 поверхи. Експозиція налічує понад 200 експонатів. Гордістю музею є єдина в Європі кібермашина. Також в стінах музею крутять старе чорно-біле еротичне кіно.
- Пам’ятник підлабузництву в галереї «Futura» - то є сильно) фото не ставлю… просто загугліть!
- Танцюючі фонтани – світлове шоу на воді. Щодня йде декілька вистав по 40 хвилин. Репертуар дуже широкий: симфонічна музика, рок-музика, поп-музика, а також треки відомих кінострічок.
- Злата вуличка – вулиця ювелірів у Празькому граді, нагадує картинку з дитячої книжки.
- Музей Пива в Празі – по факту це пивний бар з величезним вибором пива різних сортів. Тут можна ознайомитись з історією чеського пивоваріння і продегустувати знамениті сорти Чеського пива.
Що варто спробувати смачного в Чехії?
- Печене свине коліно – це відома чеська страва.
- Кнедлі – тісто приготоване на пару, яке подається з квашеною капустою і копченими додатками.
- Татарський біфштекс – дрібно змелене сире м'ясо з яйцем і спеціями подане на грінках.
- З солодкого: ванільні рогалики, кокосове печиво полите глазур’ю, імбирне печиво, медове тістечко «Марленка»…. І звичайно Чеське пиво і Моравське вино.
Сувеніри з Чехії
- Чеське пиво і пивні кухлі, Моравське вино і Абсент, Бехеровка.
- Ювелірні прикраси з чеським гранатом.
- Чеський кришталь і порцеляна.
- Карловарські вафлі.
- Карловарська косметика.
Ввечері збір групи і трансфер в готель у Празі. Нічліг в готелі Juno ***
День 3
Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд до Відня зайняв 3,5 години.
Оглядова екскурсія по місту триває 1,5- 2 години.
Слідкуйте за екскурсоводом, оскільки його легко загубити, що я і зробила.
Стандартний маршрут пішохідної екскурсії починається з резиденції Хофбург (зимова резиденція династії Габсбургів) через Віденську Рінгштрассе до Парламенту, Ратуші , Віденської опери і собору Святого Стефана.
Зразу скажу, що обожнюю Відень. Подобаються ті відчуття, які тебе переповнюють коли сюди попадаєш. Тут завжди панує передсвяткова атмосфера. Саме тут усвідомлюєш, що таке «імперія». Для мене розкіш Віденської архітектури в її аристократичній величі, яка не тисне і навпаки, дає відчуття простору у витонченій світлій гаммі споруд, фасади, яких завжди виглядають свіжо наче вчора зведені, в соковитій зелені затишних садів і парків, які заполонили стару частину міста. Тому обов’язково виділіть годину для самостійної прогулянки, щоб повністю відчути атмосферу міста. До речі у Відні є безкоштовний інфоцентр для гостей міста, там роздають карти старого міста з повним переліком музеїв, яких у Відні безліч.
Що варто побачити у вільний час:
- «Скарбниця Габсбургів», вона ділиться на дві основні частини релігійну і світську.
Світська частина це «ПОБАГАТАМУ», якщо коротко. Кількість, вага і розмір коштовностей вражають, а філігранна робота деяких експонатів викликає відвертий подив. В релігійній частині Ви натрапите на предмети про які читали в книжках або чули про них в кіно з історичними сюжетами наприклад «Спис Долі», «Чаша Граалю», «хустинка Святої Вероніки» та інші…
- Галерея «ALBERTINA» знаходиться поруч із скарбницею, на сайті галереї можна придбати подвійний квиток, який дозволить Вам за 20Є оглянути і галерею і скарбницю. Галерея Альбертіна – це один з найбільш відвідуваних об’єктів у Відні, оскільки тут виставлені роботи Рубенса, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаеля, Рембрандта, Ренуара, Моне, Шагала і багатьох інших.
- Діючі конюшні в резиденції Хофбург. Коні по королівському гарні, всі підібрані один в один. До речі на коней можна подивитись.
- Замки Шонбрунн і Бельведер. Це величезні архітектурні комплекси оточені розкішними садами і парковими зонами. Як і в Версалі парки з скульптурами і фонтанами є продовженням палацу. В Шонбрунні знаходиться найстаріший зоопарк світу. Всього палац налічує 1400 залів і кімнат, 40 з них відкриті для відвідувачів. Бельведер розміщений на схилі гори звідки відкривається чудовий панорамний вид на Відень. Тут виставлені витвори живопису, барочний парк і альпійський сад також заслуговують уваги.
- Парк атракціонів «Пратер» в якому знаходиться діюче оглядове колесо 19 ст. з якого відкривається весь Відень як на долоні.
- Незвичайний будинок Гундертвассера. Його відмінною рисою є відсутність прямих ліній і гострих кутів, вікна розміщені хаотично, стіни розмальовані різними яскравими фарбами. На кожній горизонтальній площині розбиті зелені газони з живими деревами.
Що варто спробувати в Австрії?
- Суп з фрикадельками з печінки.
- Віденський шніцель.
- «Шпаре Рібс» - свинна грудка в маринаді.
- Зальцбурзьке суфле приготоване з яєчних білків.
- «Тиролер шпеккньодел» кнедлі з шпондером, подаються з грибами в сметанному соусі.
- «Кайзершмаррен» повітряний пиріг із збитих яєць.
- Пшеничне пиво.
- Торт Захер.
- Чорна кава з гарячим вишневим лікером
Сувеніри з Австрії
- Кришталеві прикраси Сваровські.
- Віденська порцеляна.
- Зацукровані фіалки і інші зацукровані квіти.
- Шоколадні цукерки Моцарт.
- Австрійський шоколад.
- Кава.
Збір групи орієнтовно в 18:00. Переїзд до Будапешту тривав орієнтовно 2,5 години.
По приїзду у Будапешт на нас чекала годинна прогулянка корабликом по Дунаю. Це одна з найпопулярніших екскурсій у Будапешті, адже така програма це романтичне і приємне закінчення насиченого дня. Будапешт у вечірній ілюмінації має особливий шарм. У супроводі екскурсовода за такий короткий термін ми побачили основні пам’ятки архітектури: Гора Геллерт, Будайський замок, Університет, купальні Геллерт, Рибацький бастіон, церква Св. Матяша і звичайно ж Угорський Парламент. До речі, мости також є пам’ятками архітектури, і в кожного своя історія…
Далі переїзд в готель. Нічліг у Будапешті у готелі Grif.
День 4
Сніданок. Виселення з готелю. Приготуйте купальник і рушник.
Переїзд у купальні Мішкольц-Тапольце тривав 2 години.
Унікальність купалень полягає в тому, що вони знаходяться в печерах природного утворення внаслідок вимивання термальними водами. Купальні працюють цілий рік. На зовні є два басейни під відкритим небом. Лише уявіть, як приємно прогулюватись тунелями з теплою термальною водою, які ведуть у різні зали. Моя улюблена – це зала з зоряним небом, де світиться тільки вода і зорі. Також є Римська зала з масажними водоспадами, лінива річка, «перлинна ванна» і гарячі басейни в яких можна розслабитись.
На купальні відведено 2-2,5 години. Якщо хтось з якихось причин не хоче заходити в середину, можна просто прогулятись – навколо купалень розбита чудова паркова зона.
Після купалень збір групи і виїзд на Україну.
Прибуття у Львів, як і було вказано в програмі туру в 1:00 ночі.
Сподіваюсь Вам було цікаво.
P.S. І пам’ятайте не беріть з собою багато речей, краще беріть більше грошей.