Відпочинок в Албанії. Ви будете приємно здивовані
Албанія сьогодні - це Європа, коли вона була свіжою і доступною.
Яка фішка Албанії?
Вона як шведський стіл: великий вибір на маленькій площі.
Хтось вибирає сосни Хорватії, піщані пляжі Болгарії, блакитну воду з білосніжним піском Мальдів, пейзажі Чорногорії, Норвезькі Фьйорди, Австрійські Альпи, оливкові рощі Греції… Все це є в Албанії. Головне знати куди їхати.
А ще можливість побачити сусідні Македонію, Косово, Грецію і Італію. Подорож до останніх двох в багатьох стає першим круїзом в житті.
Крім цього 70% всіх об’єктів для проживання нові, отже все свіже і чисте. Готелі, апартаменти, хостел за 6 Євро зі сніданком. А ще ви будете в шоці дізнавшись, що орендувати місце для власного намету можна лише за 3 Євро!
Добратись до Албанії можна не тільки літаком, а й на власному автомобілі (так само як і в Болгарію, Хорватію, Чорногорію чи Грецію). І навіть якщо Ви подорожуєте літаком, все одно варто орендувати транспорт і поїздити самостійно, бо є на що подивитись.
Албанський сервіс. Що мене вразило
- Гроші можна міняти в будь-якому магазині.
- Парасолька і лежак на пляжі закріплені за кімнатою в готелі. Немає потреби займати лежаки (як в Туреччині) це для мене було «ноу-хау».
- Офіціанти в ресторанах завернуть тобі з собою все, що недоїв, а хочеш розігріють те, що приніс. І це не жарт: замовили 2 салати, а принесену нами курку розігріли, прикрасили і подали.
- Продавці на пляжі на диво ненав’язливі, пропонують свій товар без крику, розмовним тоном, проходячи повз.
- Нема закритих територій чи розділених пляжів, ходи де хочеш.
Загальне враження склалось що все зроблено «людьми для людей» коли комфортно і просто. Думаю років через 5 все зміниться: ціни виростуть, населення втомиться від туристів, з’являться приставучі зазивали і наглі продавці, бо туризм тут швидко набирає обертів. Тішусь, що потрапила в Албанію саме зараз.
Їжа в Албанії. Ціни в ресторанах
Якщо Ви любите морепродукти, Вам буде казка. Є туристи, які з року в рік їдуть в Албанію з метою «поїсти» через великий вибір і дешевизну морепродуктів.
В Албанській кухні переважають італійські і турецькі страви. Паста, піца дуже смачні, вони всюди, беріть з собою одяг «на виріст». Коли я приїхала з Албанії мама запитала мене: "Чим тебе там годували?:)"
Якщо в Болгарії порції великі, то в Албанії вони подвійно-великі. Ціни смішні, відносно порцій: паста з морепродуктами на фото коштує 5$, салат за 2,5Є, принесли ціле корито розміром на три порції. Тому є сенс брати проживання на сніданках, максимум сніданки і вечері.
Для всіх кому потрібно переконатись, що в Албанії у ресторанах справді дешево додаю фото меню. Ціни вказані в албанських леках. Щоб перевести у євро діліть суму у леках на 123.
Як мене зловив Албанський Дзен
Це сталось випадково. Я замовила вечерю в ресторані готелю. В комплекті, замість хліба, принесли 200 грам вина. В ресторані було спекотно, я пересіла на відкриту терасу. Сонце гладило голову приємним теплом, а «вінішка» ставало все менше. Тотальне щастя наступило хвилин за 20. Як кажуть «Однажды в правильном месте наступит нужный час». Робіть по рецепту і Дзен сам Вас досягне.
Все, що зупиняє відвідати Албанію. Міфи і реальність
Я почала гуглити про Албанію вже під час подорожі, якби начиталась всякого до, я б не поїхала.
В основному лякають мусульманами, мовним бар’єром, транспортом і сміттям.
Релігія
В Албанії переважають мусульмани, але 30% населення католики і православні. А по відчуттям це взагалі дуже Балканська країна. Ніяких криків і непристойної поведінки по відношенню до мене не було, при тому що моя білява голова пару днів тинялась сама, з міста в місто. Мабуть албанці перейняли у італійців не тільки кухню, а й манери. Взагалі Албанія дуже світська країна.
Мова або мовний бар’єр в Албанії
В Албанії я усвідомила, що тебе зрозуміють навіть на жестах, якщо хочуть, вирішальним фактором є люди, а не знання мови. Відчутно, що туристам щиро раді. Тут справді мало англомовного населення, не говорячи вже про українську чи російську, переважно всі крім албанської розмовляють на італійській. Малявки 12-14 років щебечуть англійською як рідною, тому при потребі, беріть когось старшого як інформатора і малого як перекладача, і буде Вам щастя.
Транспорт
Всюди «понаписано», що в Албанії погано розвинута транспортна інфракструктура. Так от, розвинута вона добре, гірше з інформацією про розклад. Перевезення здійснюються бусами і маршрутками, розклад у них приблизний. Головне знати де і коли чекати. Запитуйте місцевих не прогадаєте. Самі машини як в кіно Кустуріци, старенькі, прохід завалений валізами, скрученими килимами, в салоні не вистарчало ще курей чи гусей... але чисто.
Rent a car в Албанії. Мій перший особистий водій
Прокат машини без водія коштує 25/40 доларів (механіка/автомат).
Оренда мужчини з машиною, вийшла 25 Євро за 5 годин.
Якщо врахувати, що місцевим паркування і в’їзд в популярні туристичні місцях безкоштовні. А ще машина з кондиціонером, і що за бензин я не доплачувала, виходить водій у подарунок!
Доріан був дуже трошки speaking English. Йому не заходили складні речення, тому я казала одне два слова і дублювала жестом… виглядало це як команди в рольових іграх, одним словом ще та забавка).
«Счастье это набить рот конфетами и командовать» десь так воно і було. Закрий, відчини вікно, їдь, зупинись, розвернись, сфоткай, потримай сумку, чекай, включи кондюк, ой нє тепер виключи, і відчини вікно, а тепер зачини…Після кожного виконаного ним прохання, він уточняв «You OK? Me Ok! We Ok!».
Перед прощанням, сумішшю жестів і слів з телефонного перекладача, Доріан запропонував лишитись ще на один вечір бо він мені покаже ще багааато цікавого. Ну звіснооо ж покажеш, подумала я і попрощалась:) Бо чим більш безвідмовний чоловік, тим важче йому відмовити))
Сміття
В містах можна наткнутись на розвалені, або обшарпані будівлі. А от бруду і сміття як такого (про який пишуть) я не побачила ніде. Для порівняння чистіше ніж в нас.
Підсумовуючи...
Не варто сюди їхати за турецьким все включено, та luxury, основним luxury тут є чисте море, природа і душевність ще не розбещених туристами місцевих жителів.
А от що справді негативного, то таксисти: луплять ціни і з ними не виходить торгуватись.
Також врахуйте, що в Албанії нема нашого консульства тому беріть 2 паспорти, або залишайте паспорт у готелі, а з собою носіть тільки фото 1 сторінки або копію.
Детальніше про курорти Албанії читайте тут: https://marite.com.ua/trevel-blog/vidpochynok-za-kordonom/kurorty-albani-scho-varto-podyvytys/